Blog

Podielové/bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Nakoľko som sa v rozmedzí posledných dvoch mesiacov stretával s otázkami mojich klientov ohľadne delenia majetku počas manželstva a pred manželstvom, rozhodol som sa napísať tento krátky článok a aspoň okrajovo vysvetliť túto problematiku.

Čítať marec 15, 2019
Pozemky I.časť

Na základe veľkého záujmu mojich klientov o kúpu pozemkov a mnohých otázok ohľadom tejto problematiky, som sa rozhodol napísať sériu krátkych článkov. V týchto článkoch sa Vám vynasnažím vysvetliť jednotlivé oblasti problematiky kúpy pozemku.

Čítať september 24, 2018 Reality
ilustracny obrazok

Každý deň sa stretávam s častými otázkami klientov z oblasti hypotekárnych úverov a preto som sa rozhodol, opýtať sa na najčastejšie otázky odborníka na hypotekárne úvery a finančné produkty. Ako tu pravú osobu som si vybral mnou a množstvom spokojných klientov overeného špecialistu Andreja Karpáta, ktorý spolupracuje so spoločnosťou Prosight Slovensko a.s.

Čítať december 13, 2016 Financie, Reality
ilustracny obrazok

Tento článok je venovaný všetkým, ktorí sa nachádzajú vo fáze rezervácie svojej vysnenej nehnuteľnosti aby si vedeli správne vyhodnotiť rezervačnú zmluvu a neboli nemilo prekvapený z

Čítať august 24, 2016 Reality

Tak ako v každom biznise, tak aj v tom realitnom, sa každý maklér teší ak sa mu klienti vracajú. Dnes sa mi stala táto milá vec ako už mnoho krát, avšak po stretnutí s klientom som ostal v nemilom úžase, a dosť prekvapený zo situácie, ktorú môj klient zažil. Celé to začalo tým, že tento klient chcel kúpiť malý domček a tak sme spolu začali hľadať nehnuteľnosť, ktorá by spĺňala jeho požiadavky a zodpovedala aj jeho možnostiam. Asi po dvoch mesiacoch sme zistili, že domček je pre klienta momentálne nedostupná možnosť.

Čítať august 23, 2016 Reality

ak ako veľmi často počas mojej praxe v realitnom biznise aj dnes som sa na „katastri“ stretol s človekom, ktorý sa ma opýtal kde si mam kúpiť kolok a po mojej odpovedi, že v tomto kiosku môžete platiť aj kartou sa mi dostala klasická reakcia : ako to mam spraviť a koľko ma to bude stáť ? preto sa dnes v tomto článku venujem najčastejším platbám za správne úkony a jednoduchému postupu ako to zvládnuť rýchlo a bez problémov.

Úkony na katastri je možné rozdeliť na dve skupiny:

Čítať august 23, 2016 Financie, Reality